Gezinimi atla

inVia™ Qontor® konfokal Raman mikroskobu

Yeni inVia™ Qontor® konfokal Raman mikroskobu

Yeni inVia Qontor Renishaw'un en gelişmiş Raman mikroskobudur. Renishaw'un en son yeniliği, LiveTrack™ odak izleme teknolojisinin eklenmesi ile inVia Qontor, kullanıcıların düzgün olmayan, kavisli veya pürüzlü yüzeylere sahip numuneleri analiz etmesine imkan vermektedir. İdeal odak gerçek zamanda veri toplama ve beyaz ışık video görüntüleme sırasında sağlanmaktadır. Bu, zaman alıcı el ile odaklama, ön tarama veya numune hazırlama işlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.

inVia Qontor konfokal Raman mikroskobunun sahip olduğu son teknoloji tüm analiz sürelerini azaltır ve en karmaşık numunelerin bile analizini kolaylaştırır.

 • Numuneyi el ile kontrol altında incelerken, numunenin görüntüsünü odakta tutun
 • Pürüzlü, düzgün olmayan ve kavisli yüzeylerin Raman haritası
 • Neredeyse hiç numune hazırlığı gerektirmez
 • Raman kimyasal görüntülerini 3 boyutlu olarak görüntüleyin ve numunenin hem kimyasını, hem de topoğrafyasını görün
 • Zaman alıcı yüzey ön tarama işlemine ihtiyaç yoktur
 • Numune ısıtma/soğutma gibi dinamik ölçümler ve çevresel koşulların değişiklik gösterdiği çok uzun ölçümler sırasında odağı muhafaza eder

Centrus: ultra hızlı Raman görüntüleme

Qontor içerisinde bulunan gelişmiş Renishaw teknolojilerinin çalıştırılmasının anahtarı olan Centrus basit bir detektörden fazlasıdır. Renishaw tarafından Raman spektroskopisi ve görüntüleme için özel olarak tasarlanmıştır. Centrus, ultra düşük gürültü seviyeleri için termoelektrik soğutma özellikli, yüksek hassasiyetli detektör çiplere sahiptir. Bu çipler ultra hızlı veri toplama (1800 spektrum s-1'in üzerinde) sırasında size optimum performansı sağlar.

Uyumluluk

Class 3B Tip1 lazer ürünü (Class 1 Tipi talep üzerine mevcuttur)

1IEC 60825-1:2014 standardı tarafından tanımlandığı gibi

Bir film izleyin

Daha fazla bilgi indirin

 • Brochure: inVia confocal Raman microscope Brochure: inVia confocal Raman microscope [en]

  Renishaw inVia: The world's best selling high-performance Raman microscope

 • Ürün notu: inVia Qontor konfokal Raman mikroskobu Ürün notu: inVia Qontor konfokal Raman mikroskobu [en]

  inVia™ Qontor® konfokal Raman mikroskobu, benzersiz gerçek zamanlı izleme becerilerine sahip, esnek bir araştırma sınıfı ekipmandır. inVia Qontor, Renishaw'un dünya çapında tanınan inVia Reflex™ mikroskobunun tüm fonksiyonlarını bünyesinde barındırır ve güçlü LiveTrack™ odak izleme teknolojisi dahil olmak üzere, ilave kullanılabilirlik özellikleri ekler. Artık düzgün olmayan, eğri veya pürüzlü yüzeyleri olan numuneleri kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

 • Product note: Centrus detector Product note: Centrus detector [en]

  At the heart of Renishaw’s Raman systems, Centrus is more than just a detector; it is key to the implementation of advanced Renishaw technologies

Daha fazlasını öğrenin

En son haberler

Renishaw'un LiveTrack™ odak izleme teknolojisi bir ödül kazandı

Global mühendislik teknolojileri firması Renishaw, Raman görüntüleme için gerçek zamanlı odak izleme teknolojisi - LiveTrack ile bir ödül kazanmış olmaktan büyük mutluluk duymaktadır.