Gezinimi atla

Hassas imalat için takım tezgahı problarının önemi

Dünya çapındaki fabrikalarda, şimdiye kadar görülmemiş büyüklükteki tolerans değerlerinde, daha yüksek hassasiyetli üretim için talep artmaktadır.

Üreticiler sıkı tolerans değerlerinde çalıştıkları zaman, amaç değişkenliği tüm üretim prosesinden kaldırmaktır, böylece tüm parçalar ve bileşenler mümkün olduğunca birbirinin aynısı olur.

Takım tezgahı probları işleme prosesinin her bir aşamasında istenmeyen değişkenliği ortadan kaldırmaya yardım eder:

Kesme işleminden önce (Yeni site)

Kesme işleminden önce - parçanın konumunu, takımların boyutunu ve tezgahta olmadıkları takdirde uyumsuz bileşenlere neden olacak ofsetleri analiz eder.

Kesme işlemi sırasında (Yeni site)

Kesme işlemi sırasında- takım aşınması ve sıcaklık değişkenliği gibi, tezgah çalışması ile ilgili değişkenlik kaynaklarını ele alır ve tezgah çalışmaya devam ederken akıllı geribildirim sağlar.

Kesme işleminden sonra (Yeni site)

Kesme işleminden sonra – prosesi ve işlenmiş parçaları özelliklerine göre kontrol eder.

Takım tezgahı probları, gelişmiş endüstri alanlarındaki imalat firmalarının mümkün olan en üstün özelliklere sahip bileşenler ve ürünler sunmalarını mümkün kılma konusunda önemli bir rol oynar. Hassas imalatın temelini oluştururlar.

Prob ile ölçme, imalat firmalarının, işlemlerinin boyutlarından bağımsız olarak karşılaştıkları zorluklara hitap eden bir çok ilave fayda sunar.

Otomatik ölçüm hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.