Gezinimi atla

Devrim yaratan yeni enkoder cetveli yepyeni kapılar açıyor

13 Mayıs 2019

Global metroloji uzmanı Renishaw, montaj tabanının termal davranışına uyum sağlayabilen, montaj tabanına mastarlanmış yeni bir enkoder cetveli pazara sunuyor. RKLC enkoder cetveli, dayanıklı, sadece 0,15 mm kalınlığı sahip, 6 mm genişliğinde bir paslanmaz çelik şerittir. Bu ince profil cetvel tezgah eksenine sıkı sıkıya sabitlendiğinde, cetvelin tezgah taşıma biriminin termal genleşme katsayısı (CTE) ile eşleşmesine imkan verir. Cetvel Renishaw’un VIONiC™, TONiC™ ve QUANTiC™ artımsal enkoder aileleri ile uyumludur.

6 mm genişliğindeki dar RKLC cetvel alan kısıtlaması olan uygulamalarda montaja olanak sağlar. Diğer özellikleri; kanıtlanmış, çözücülere dayanıklı, sağlam paslanmaz çelik şerit cetvel, iki cetvel aralığı seçeneği (20 µm ve 40 µm), mevcut iki hassasiyet derecesi (±5 µm/m ve ±15 µm/m), kolay saklanabilmesi için sarılabilir ve boyuna kesime uygunluk olarak sıralanabilir. Cetvel eksenindeki montaj tabanına kendinden yapışkanlı bant ile monte edilir. Cetvelin uçları, epoksi takılmış uç bağlama aparatları aracılığıyla, delik açma ihtiyacını ortadan kaldırarak, sıkıca montaj tabanına sabitlenir. Cetvelin hızlı ve kolay biçimde montajı için basit bir montaj aparatı mevcuttur.

RKLC, bir tezgah üzerindeki, sabit bir fikstürün koordinatları gibi sabit pozisyonlarla ilgili hassas ölçümleri içeren uygulamalarda kullanılır. Bir koordinat ölçüm tezgahı (CMM) uygulamasında cetvel yüksek termal kütleli tezgah taşıma birimine (örneğin granit) mastarlanabilir. Bu durum, oda sıcaklığın bir hedef değer etrafında yavaşça gidip, geldiği, iklim kontrollü bir ortamdaki kısa süreli cetvel sıcaklığı dalgalanmalarının genliğini azaltır.

RKLC cetvel, belli pozisyon ölçüm uygulamalarında gelişmiş metroloji performansı sunan, sağlam, dar ve montaj tabanına mastarlanmış bir cetveldir. RKLC cetvelin piyasaya sürülmesi Renishaw’un enkoder cetvellerinin kapasitesini arttırır ve müşterilerin kendi uygulamaları için uygun bir cetvel termal davranışı seçmelerine imkan verir. Renishaw enkoder sistemleri CE onaylı olup, ISO 9001:2015 standartlarına göre belgelendirilmiş katı kalite kontrollü prosesler kullanılarak firmabünyesinde üretilirler ve gerçekten yanıt vermeye istekli global bir satış ve destek ağı ile desteklenirler.

Renishaw ve ürünleri hakkında daha fazla görsele, videoya, firma biyografilerine veya bilgiye ulaşmak için Medya Dağıtım Merkezimizi ziyaret ediniz.