Gezinimi atla

Değiştirme magazinleri ve aksesuarlar

Renishaw’un CMM aksesuarları serisi, ilave araçlar sunarak temel sistemi geliştirir.

Değiştirme magazinleri

Aksesuar seçenekleri

Prob ucu ve prob değiştirme hakkında

Tipik bir fabrikada ölçülmesi gereken öğeler ve bileşenler serisi, üreticilerin esnek bir ölçüm çözümüne ihtiyaç duymaları anlamına gelmektedir. Tek bir sensörün veya prob ucun konfigürasyonu çoğu durumda yeterli olmayacaktır.

Sensörleri değiştirmek mi en iyisidir, yoksa prob uçlarını mı değiştirmelisiniz?

Prob ucu değiştirme

TP20 modülünün çıkarılması

Basit bir bileşeni ölçmediğiniz taktirde, farklı ölçüm işlemlerine uyması için prob ucu konfigürasyonunuzu değiştirmeniz gerekecektir -örneğin değişik uçlar kullanmak kadar (küre, disk, silindir), uzun veya kompleks prob uçları gerektiren, derinde bulunan öğelere erişim gibi.

Prob uçları el ile bir dişli bağlantı kullanılarak değiştirilebilir, ancak yeniden kalibre edilmeleri gereklidir. Şimdi tekrarlanabilir, ucu otomatik olarak çalıştıran, el ile müdahaleyi azaltan ve yeniden kalibrasyon gerekliliğini ortadan kaldıran prob sistemleri mevcuttur.

Otomatik prob değiştirme sistemleri

Problu ACR3

Tezgahınıza yerleştirebileceğiniz en esnek sensör, tarama yaptığı kadar, noktasal ölçüm yapabilmesinden dolayı, tarama sensörüdür. Ancak tarama sensörü, temassız sensörün en iyi sonuç verdiği yumuşak malzemelerin ölçümü gibi daha özellikli ölçümler için uygun sensör değildir.

Diğer bir deyişle, bir tek sensör sizin tüm ölçüm ihtiyaçlarınız için uygun olmayabilir. Ölçmeniz gereken öğeler ve parçalar serisi, birden fazla sensöre ihtiyaç duyuyor ise, o zaman bir sensör değiştirme sistemi gereklidir.

Sensör değiştirme işlemi, prob kafası veya CMM bobini ve kullanmak istediğiniz problar arasında tekrarlanabilir, otomatik bir bağlantı gerektirir. Ayrıca kullanmadığınız sensörleri saklamanız gerekecektir.

MRS modüler magazin sistemi

Çoğu üretici hem uç değişimi VE hem de sensör değişiminin esnekliğine ihtiyaç duyduklarını fark etmiştir. Bunların birleşimi, sizin her bir ölçüm işlemi için daima doğru sensör ve prob ucunu kullanıyor olacağınız, dolayısıyla ölçüm çevrim sürelerini en aza indirirken, ölçüm hassasiyetinizi arttıracağınız anlamına gelmektedir.

Denetim prosesinize yeni bir hayat verin

Mevcut prob ile ölçüm sisteminizin upgrade edin ve masraflarınızın bir gecede düştüğünü görün.