Gezinimi atla

CNC tezgahlar için takım ölçme kolları

CNC tezgahlar için takım ölçme kolları serimiz ile yüksek hassasiyetli tezgahla işleme faaliyetlerini kolaylaştırın. Takım ölçmeyi bir sonraki seviyeye taşımak üzere tasarlanan yenilikçi ürünlerimiz verimlilik ve hassasiyet standardını belirliyor.

Hassasiyetle tasarlanmış takım ölçme kolları

Renishaw, torna ve taşlama uygulamaları için özel olarak tasarlanmış geniş bir takım ölçme kolları serisi sunmaktadır. Bu seri, takım ölçme, kırık takım tespiti ve parça ölçümü işlemlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmek üzere sağlam ve tekrarlanabilir bir platform sağlar.

Serimizde bulunan her bir ürün, üretim prosesinde yaşanan belirli zorlukları ele alır. İster esnekliğe yönelik manüel takım ölçme kolu, ister yüksek hacimli üretime yönelik otomatik kol, ister benzersiz uygulamalara yönelik isteğe özel bir çözüm olsun, üretim faaliyetlerinizi geliştirecek ideal ürüne sahibiz.

Torna ve taşlama tezgahlarında gerçekleştirilen takım ölçümünü her zamankinden daha hassas ve güvenilir bir şekilde kolaylaştırın. Portföyümüzü keşfedin ve üretim faaliyetleriniz için mükemmel takım ölçme kolunu bulun.

Üretim faaliyetleriniz için mükemmel takım ölçme kolunu bulun

HPRA

HPPA

HPMA

HPMA-X

HPGA

Çalışma

Manüel
(çıkarılabilir kol)

Manüel
(elle açmalı kol)

Motorlu

Motorlu

Motorlu

Takım ölçümü

Otomatik

Kırık takım tespiti

Parça ölçümü

Prob seçenekleri

RP3

RP3

RP3

RP3

RP3, LP2, MP250

Sistem tekrarlanabilirliği

5 μm 2σ*
8 μm 2σ**

5 μm 2σ*
8 μm 2σ**

5 μm 2σ*
8 μm 2σ**

8 μm 2σ

3 μm 2σ***

IP derecelendirmesi

IPX8

IPX8

IPX8

IPX8

IPX8

Aşağıda verilen işlemler için optimize edilmiştir...

Mükemmel esneklik sağlamak amacıyla pek çok farklı tezgahta kullanım

Talep üzerine hızlı ve hassas takım ölçümü gerçekleştirmek için kullanım

Takım ölçüm ve kırık takım tespit işlemlerini otomatikleştirerek yüksek hacimli ve verimli işleme olanağı sağlamak

Ekstra büyük tezgahlarda gerçekleştirilen çoklu takım ölçümü ve kırık tespit işlemlerinde birden fazla probu desteklemek

Son derece zorlu ortamlarda parça ölçümü özelliğiyle ultra yüksek tekrarlanabilirlik

* 6 in- 15 in torna aynası kolları
** 18 in- 24 in torna aynası kolları
*** LP2 ile test edildi. MP250 kullanıldığında tekrarlanabilirlikte iyileştirmeler mümkündür.

Manüel takım ölçme kolları

HPRA ve HPPA ile proses kontrolünü ve esnekliğini geliştirin

HPRA tool setting arm with hand

HPRA

Yüksek hassasiyetli çıkarılabilir kol (HPRA), birden fazla tezgahta esnek ve verimli takım ölçümü sunar. Torna tezgahınızın takım ölçme becerilerini artırırken aynı zamanda proses üzerinde doğrudan kontrol sahibi olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

High-precision pull-down arm (HPPA) with hand

HPPA

Yüksek hassasiyetli elle açmalı kol (HPPA) ile takım ölçme performansınızı artırın. Torna tezgahlarında manüel takım ölçümü için özel olarak tasarlanan HPPA, takım ölçme işlemlerinize proses kontrolü getirir.

Otomatik takım ölçme kolları

HPMA ve HPMA-X ile verimliliği en üst seviyeye çıkarın

High-precision motorised arm (HPMA)

HPMA

Tezgahlarınızın verimlilik potansiyelini ortaya çıkaran otomatik bir takım ölçme probu olan yüksek hassasiyetli motorize kol (HPMA) ile tezgahla işleme verimliliğini yeniden tanımlayın. Hassas doğruluk, tekrarlanabilirlik ve kırık takım tespiti özellikleri ile HPMA, operatör müdahalesine gerek kalmadan güvenilir ve verimli gözetimsiz tezgahla işleme sağlar.

High-precision motorised arm X (HPMA-X)

HPMA-X

Ekstra büyük tezgahlar için otomasyon ölçeğini arttıran yüksek hassasiyetli motorize kol X (HPMA-X), en kapsamlı operasyonları bile kontrol edebilir. Gereksinimlerinize göre özelleştirilebilen HPMA-X, hassasiyeti ve tekrarlanabilirliği garanti eder ve hem tek hem de çift prob özelliğini destekler.

Özel amaçlı takım ölçme kolu

High-precision generic tool setting arm (HPGA)

HPGA

Zorlu ortamlar için üretilmiş yüksek hassasiyetli genel amaçlı kol (HPGA) ile rakipsiz 3 eksenli hassasiyeti keşfedin. Taşlama tezgahlarında ve torna tezgahlarında hızlı ve hassas iş parçası ve takım ölçümüne olanak sağlayın. Teknik özelliklerinize göre özel olarak tasarlanmıştır ve çeşitli Renishaw problarıyla uyumludur.

Takım ölçme kolu paket bileşenleri:

HPPA

Yüksek hassasiyetli kol

Kol tekrarlanabilir bir hassasiyetle probu çalışma ortamına sokar.

 • Güvenilir hareket için sert aşınma mekanizması.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü kinematik kilitleme mekanizması.
 • Zorlu işleme ortamlarında bile dayanıklıdır.
TSi 3

Arayüz

Kol ile takım tezgahı kontrolörü arasında sinyalleri ve gücü aktaran, dayanıklı ve kurulumu kolay bir arayüz.

 • Motorize olmayan kollara sahip TSI 2 (ve çeşitleri).
 • Motorize kollara sahip TSI 3 (ve çeşitleri).
 • Seçilen TSI ünitesinin yanında ilave arayüz olarak MP250 problu HSI.
Probes for tool setting arms

Prob

Zorlu ortamlarda bile yüksek hassasiyette ölçümler yapmak üzere tasarlanmış, son derece tekrarlanabilir bir Renishaw probu.

 • RP3 probu - özellikle HP kol serisi için tasarlanmıştır.
 • LP2 probu (yalnızca HPGA ile uyumludur) ile proses kontrolünü bir sonraki seviyeye taşıyın.
 • Dayanıklı MP250 - taşlama uygulamalarında ve zorlu ortamlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır (yalnızca HPGA ile uyumludur).

Teknik özelliklerinize göre özelleştirilmiş hassasiyet

Özel takım ölçme kolları çizimleri

İş için doğru takım kullanılmasının öneminin bilincindeyiz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek standart bir ürünümüz yoksa, tezgahınızın en iyi performansı sağlaması için isteğe özel tasarım hizmeti sunuyoruz. Nitelikli mühendislerimiz, uygulamanız için en iyi çözümü tasarlamak ve üretmek üzere sizinle ortak çalışmaya hazırdır. CNC takım tezgahları için müşteriye özel çözümlerimiz hakkında daha fazlasını keşfedin.

Renishaw ile sadece bir üründen daha fazlasını elde eder, takım ölçme ürünlerinde yılların rakipsiz uzmanlığına erişim kazanırsınız.

HP kolları uygulamasını indirin

Akıllı telefonda HP kolları uygulaması

Özel uygulamamız, tüm yüksek hassasiyetli takım ölçme kolları serimiz için interaktif destek sağlar. Uygulama, takip etmesi kolay animasyon ve adım adım talimatlar ile konfigürasyon, bakım ve sorun giderme görevlerini basitleştirir.

Özellikler ve faydalar:

 • HPMA-X, HPMA, HPPA ve HPRA yüksek hassasiyetli takım ölçme kollarını destekler
 • Takip etmesi kolay animasyonlar ve adım adım talimatlar
 • Kol ve RP3 için konfigürasyon, bakım ve sorun giderme görevlerini içerir

Uygulama mağazası ikonu Google play ikonu


Huawei ve Xiaomi aracılığıyla Çin’de de mevcuttur.

Sonraki adımlar

Daha fazla bilgi talep etmek veya satın almak için yerel satış ofisinizle konuşmak üzere bir iletişim formu gönderin.

Faaliyete geçirin

Sıklıkla sorulan sorular

S: Takım ölçme kolu nedir ve nasıl çalışır?

Takım ölçme kolu, torna ve taşlama tezgahı operasyonlarında kullanılan hassas bir cihazdır. Kol Renishaw probunun ölçüm yapması için sağlam ve tekrarlanabilir bir platform sağlar. Bu prob, takım boyutlarını yüksek hassasiyetle ölçer ve bu ölçüm değerlerini CNC tezgah kontrolörüne geri aktarır. Bu proses, takım ofsetlerini otomatik olarak uygulayarak insan hatasını en aza indirir ve tezgahla işleme prosesinin genel verimliliğini ve hassasiyetini optimize eder.

S: Takım ölçme kolu tezgahıma uyacak mı?

Çok çeşitli dikey ve yatay torna tezgahlarına, altı inç (150 mm) ile 24 inç (610 mm) arasında bağlama aynası boyutlarına sahip torna merkezlerine ve 16 mm - 50 mm arasında takım boyutlarına uyan standart bir kol yelpazemiz bulunmaktadır. Tezgahınız bu aralıkların dışında kalıyorsa, performansı artırmak ve tezgahınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak üzere özel tasarlanmış kollar sunuyoruz.

S: Yüksek hacimli üretim için en iyi takım ölçme kolları hangileridir?

Renishaw'un yüksek hassasiyetli kollarının her biri, takım ölçme verimliliğini ve hassasiyetini artırır. Bununla birlikte, yüksek hacimli operatör gözetimsiz tezgahla işleme faaliyetleri için HPMA, HPMA-X ve HPGA kullanılması önerilir. Bu kollar takım ölçme ve kırık takım tespiti için otomatikleştirilebilir, böylece tutarlı ve güvenilir operasyonlar sağlanır.

Karşıdan yüklemeler

Destek mi arıyorsunuz?

Teknik tanıtım sayfaları, kurulum kılavuzları, kullanıcı kılavuzları ve uyumluluk bilgileri için bizimle iletişime geçin veya teknik destek kütüphanemizi ziyaret edin.

Destek kütüphanesi