Gezinimi atla

CNC işleme merkezlerinde basit takım uzunluk ayarı için yeni sistem

01 Mayıs 2015 Cuma

Global mühendislik teknolojileri firması Primo™ LTS'yi (takım uzunluğu ölçme probu) piyasaya sundu. Primo LTS, kullanıcıların takım uzunluğunu ölçmelerine, kırılma kontrolü yapmalarına ve bir CNC işleme merkezinde termal genleşmeyi kompanse etmelerine imkan veren, tek eksenli bir takım ölçme probudur.

Primo LTS, hurdaya, tashihe ve azalmış verimliliğe ve kar seviyelerine neden olabilecek, zaman alıcı, hata yapmaya açık manüel takım uzunluğu ölçümüne olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.

Primo LTS ile tezgah üzerinde otomatikleştirilmiş takım uzunluğu ölçümü manüel metotlardan on kez daha hızlı olup, anında ve önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar. Küçükten büyüğe tüm CNC işleme merkezlerinde kullanım için uygundur ve "ilk seferde doğru" parçaların elde edilmesine yardımcı olarak, atık miktarını azaltır ve karlılığı arttırır.

Bir işleme prosesi sırasında boyutsal hassasiyet, takım uzunluğu ve takım kırılmasının aralarında olduğu, birtakım değişkenlere bağlıdır. Primo LTS bu değişkenleri otomatik olarak izleyerek, kullanıcıların oluşabilecek değişiklikleri kompanse etmelerine ve tüm işleme prosesinden faydalanmalarına imkan verir.

Primo LTS, düz elektrik bağlantısı için tamamen entegre bir arayüz özelliğine sahip, kablo bağlantılı bir üründür: donanım tezgah tablasına monte edilebilir ve herhangi ilave bir ayarlama gerektirmeden, anında çalışmaya başlar. Primo LTS en zorlu işleme ortamlarında çalışması için tasarlanmıştır. Bu nedenle talaş ve soğutma sıvısı girişine karşı dayanıklıdır ve şok veya titreşimlerden kaynaklanan yanlış tetiklemelerden korur. Entegre bir hava üfleme kiti gerekli olduğu zamanlarda talaşın etkin bir biçimde giderilmesini sağlar.

Kurulması ve kullanımı kolay olan Primo LTS, bir takım tezgahının verimliliğini ve karlılığını arttırmak için erişilebilir bir çözüm sunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen www.renishaw.com.tr/machinetool.

Renishaw Hakkında

Renishaw, hassas ölçüm ve medikal sektörü alanındaki uzmanlığı ile, dünyanın önde gelen mühendislik ve bilimsel teknoloji firmalarından biridir. Firma, jet motoru ve rüzgar türbini üretiminden, diş hekimliği uygulamaları ve beyin ameliyatlarına kadar, çok çeşitli uygulamalarda kullanılan ürünler ve hizmetler tedarik eder. Ayrıca aditif üretim alanında da (3-boyutlu yazdırma olarak da anılır) bir dünya lideridir. 3-boyutlu yazıcı ile metal tozlardan parçalar "yazdıran" endüstriyel tezgahları tasarlayan ve üreten İngiltere'deki tek firmadır.

Renishaw Grup halihazırda dünya çapında 33 ülkede faaliyet gösteren 70’ten fazla ofiste, 4,000'in üzerinde çalışana sahiptir. Bu çalışanların 2,600'ü İngiltere içerisinde istihdam edilmektedir. Firma'nın AR-GE ve üretim çalışmalarının büyük çoğunluğu İngiltere'de yürütülmektedir ve Haziran 2015 itibariyle sona eren mali yılda Renishaw %95'i ihracat ile elde edilen, 494.7 milyon poundluk satış gerçekleştirmiştir. Firmanın en büyük pazarları ABD, Çin, Almanya ve Japonya'dır.

Karşıdan Yüklemeler