Gezinimi atla

CMM fikstürleri

Renishaw'un CMM fikstürleri, bileşenleriniz için hızlı ve tekrarlanabilir fikstür ayarları sunarak, prosesinizin verimliliğini, çoğaltılabilirliğini ve hassasiyetini geliştirebilir.

CMM fikstürleri

Renishaw CMM fikstürleri serisi, standart boyutlarda taban plakalar ve M4, M6, M8 metrik sistem ve 1/4-20 İngiliz ölçü sistemi dişli bağlantı parçaları olan kapsamlı bileşenler seçeneğini içermektedir. Havacılık, otomotiv, elektronik, endüstriyel veya medikal uygulamalar için parça denetliyorsanız, Renishaw her bir parça için, parçanın boyutuna, şekline veya yapıldığı malzemeye bakılmaksızın, tam bir fikstür çözümü sağlayabilir.

Verimliliği arttırmak ve denetimdeki gecikmeleri ortadan kaldırmak için, fikstür çözümleri çok hızlı bir şekilde monte edilebilir. Her bir fikstür plakasının alfanumerik bir kılavuz modeli ve her bir fikstür bileşeninin, ayarlamanın kolay bir şekilde belgelendirilmesine imkan veren, açıkça etiketlenmiş bir parça numarası vardır. Aynı ayarlama daha sonraki denetlemeler için hızlı ve doğru bir şekilde türetilebilir; bu, tek bir kit birden çok uygulama için kullanıldığında veya birden çok kullanıcının bulunduğu durumlarda özellikle faydalıdır. Birbiriyle aynı fikstür bağlama ayarları, prosesteki değişiklikleri ortadan kaldırarak, denetlemenin çoğaltılabilirliğini ve hassasiyetini geliştirmek açısından önem taşımaktadır.

Renishaw CMM fikstürleri, önceden konfigüre edilmiş kitler halinde satılmaktadır, ilave bileşenler daha sonra ayrı olarak da satın alınabilir. Bir kit, bir taban plakası ve kapsamlı bir bileşenler setinden oluşmaktadır. Fikstürle bağlayacağınız parçaların türü hangi kiti seçeceğinizi belirleyecektir. Renishaw, M4, M6, M8 ve 1/4-20 dişli boyutlarında iki kit tipi önermektedir:

  • Bağlama kiti
  • Manyetik ve bağlama kiti (çelik ve diğer demir içerikli parçaları fikstürle bağlamaya yönelik mıknatıslar içerir)

Daha fazla bilgi için Teknik özellikler: CMM fikstürleri dosyasını indirin veya yerel satış ofisinizle iletişime geçin.

Taban plakaları

Taban plakalarının 1500 mm x 3000 mm’ye ve 60 inç x 120 inç’e kadar boyutları mevcuttur. Taban plakalarımız aşınma ve çizilmeye dayanmaları için Nituff® sert kaplama anot ile kaplanmış dökme alüminyumdan yapılmıştır. Plakayı tezgahınıza Renishaw'un plaka klemplerini kullanarak tutturabilirsiniz (600 mm x 600 mm boyuta kadar tüm standart plakalarla birlikte bir çift klemp verilmektedir). Alternatif olarak plakanızı, tezgahınızın granitine özel hazırlanmış montaj delikleri ile sipariş edebilirsiniz.

Fikstür bileşenleri

Fikstürle bağlama bileşenleri kolaylıkla ayarlanabilir ve hasar görme veya bozulmayı engellemek amacıyla bileşenleri minimum kuvvet ile sıkıca tutması için tasarlanmıştır. Geniş kapsamlı parça serisi, bir fikstürü ayarlarken denetim amacıyla açık prob yolu garanti etmek için esneklik sağlar.

Önceden konfigüre edilmiş farklı bileşen setleri İngiliz ve metrik ölçü birimlerindeki dişli boyutları mevcuttur. Alternatif olarak fikstürle bağlama bileşenleri ayrı ayrı da satın alınabilir. Seriye web mağazamızda bir göz atın veya yerel satış temsilcinizle iletişime geçin.

Karşıdan yüklemeler

CMM fikstür kitleri

CMM uygulama galerisi

Biliyor muydunuz?

Müşteriye özel hazırlanan fikstürler Renishaw bünyesindeki tasarım ekibi tarafından tasarlanabilir ve yaratılabilir. Birden fazla parçayı aynı anda ölçerek verimi artırmanız gerekse de veya modüler serimizi kullanarak ulaşılması zor öğelere sahip olsanız da, sizin için özel hazırlanmış bir çözüm sağlayabiliriz.

Bir müşteriye özel talep formu doldurun veya bizimle "Sonraki adımlar" bağlantıları üzerinden iletişime geçin.

Ayrıca geniş kapsamlı CMM prob ile ölçüm sistemleri ve prob uçları serisi sunuyoruz.