Gezinimi atla

inVia™ konfokal Raman mikroskobu

En üst düzey araştırma sınıfı konfokal Raman mikroskobu, en kısa sürede olağanüstü performans ve en iyi verileri sunar.

Piyasadaki en güvenilir Raman cihazı olması için yirmi yılı aşkın bir süredir üzerinde tasarlanmış, geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir. inVia™ Raman mikroskobu, mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarınız için en üst düzey araştırma sınıfı Raman mikroskobudur.

Çalışması kolaydır, en zorlu analizler için bile üstün performans ve güvenilir sonuçlar sağlar. Araştırma verilerinden hem zengin içerikli, detaylı, kimyasal görüntüler, hem de son derece özel veriler üretebilirsiniz. Dünya çapındaki bilim adamları ve mühendisler benzersiz esnekliği ile inVia mikroskobuna güveniyorlar.

Bizimle iletişime geçin

inVia’dan gelen verilerin analiz edilmesi

Özellikleri

inVia mikroskobu, yüksek performanslı bir Raman spektrometresine bağlı araştırma sınıfı bir mikroskoptan oluşur. Çalıştırması kolay olup, olağanüstü performans (yüksek spektral çözünürlük ve kararlılıkla birleştirilmiş, yüksek sinyal çıkışı) sunar ve en zorlu ölçümler için bile güvenilir sonuçlar verir.

inVia mikroskobunun yüksek verimli optik tasarımı, çok küçük malzeme izlerinden bile en iyi Raman verilerini üretir. Ayrık noktalardan hem zengin, ayrıntılı, kimyasal görüntüler hem de son derece spesifik verileri kolayca ve güvenilir bir şekilde üretmeniz gerekiyorsa, o zaman inVia mikroskop sizin için ideal sistemdir.

Daha detaylı bilgi için inVia mikroskop broşürünü indirin.

İndir

inVia Raman mikroskobu objektif lensi

Hız ve hassaslık

Yüksek hassasiyet, zayıf Raman sinyallerine bakmanızı ve materyallerin çok küçük izlerini, tek katmanlarını ve zayıf saçtırıcıları bile hızlıca analiz etmenizi sağlar. Eksen üzerinde tek noktaya yansıyan optik bir tasarım kullanır. Bu tasarım yüksek optik verimlilik sağlar, dağınık ışığı mükemmel biçimde ortadan kaldırır ve benzersiz bir hassasiyet sunar.

Bir volkanik kayanın Raman görüntüsü

Yüksek uzaysal çözünürlük

Optik tasarım çok yüksek seviyede eş odaklılık elde etmenize imkan verir (ilgilenilen nokta dışındaki bölgelerden gelen sinyalleri reddetme becerisi). Bu özellik, yüksek kararlılık ve sadece ışığın kendi kırınım limiti tarafından sınırlanan, mümkün olan en yüksek uzaysal çözünürlüğü elde etmenizi sağlar.

inVia Raman mikroskobu objektif lensi

Yüksek spektral performans

0,5 cm-1'den daha dar spektral özellikleri çözebilir, böylece yakın Raman bantlarını birbirinden ayırabilir ve ilaç polimorfları gibi, çok benzer materyali ayırt edebilirsiniz. Yüksek kararlılık, Raman bandı pozisyonundaki çok küçük sapmaları (0,02 cm-1 kadar düşük) izlemenize imkan verir.

inVia Qontor Raman mikroskobu

Olağanüstü kararlılık

Özel tasarlanmış petek dokulu taban plakası, inVia mikroskobu ve lazerleri pozisyonda tutar ve o kadar kararlıdır ki, normalde optik veya titreşim-engelleyen tabla gerektirmez. Anahtar hareketli bileşenler, her şeyin doğru yerleştirilmesini sağlayan Renishaw yüksek hassasiyetli enkoderleri donatılmıştır.

inVia çevre ve örnekleme aksesuarları

Spektral esneklik

inVia mikroskobunu, belirli numuneleriniz analiz etmek için ideal olacak şekilde konfigüre edebilirsiniz. Otomatik bilgisayar kontrollü değiştirme işlevi ile birden fazla lazeri destekler. Tüm numunelerinizden güvenilir veriler elde etmek için uyarım dalga boyunu hızla değiştirebilir ve en iyi konfigürasyonları hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz.

inVia ile kullanılan yüksek sıcaklık tablası

Numune alma esnekliği

inVia, hem araştırma sınıfı dik, ters çevrilmiş ve açık çerçeveli mikroskopları hem de uzun mesafeli uzaktan analiz için fiber optik probları destekler. Numunelerinizi çeşitli çevresel koşullar altında analiz etmenizi sağlayan bir dizi objektif lens ve ortam hücresi ile uyumludur.

Uygulamalar

Bir tabletin Raman görüntüsü

İlaçların incelenmesi

Birçok bileşen ve özellik ile, patent süresi dolan ticari olarak mevcut formüllerin bileşimini, alan boyutunu ve dağılımını belirlemek istenir. inVia mikroskobu, çok çeşitli formülasyonlar üzerinde ayrıntılı kimyasal görüntüler üreterek inanılmaz bir kimyasal özgünlük ve hassasiyet sağlar.

Uygulama notunu indirin

Bir polimerin Raman görüntüsü

Polimerlerin incelenmesi

inVia Raman mikroskobu, numune manipülasyonu ve hazırlama gerektirmeden, hasarsız bir şekilde kimyasal özgünlük ve hassasiyet sağlar. Bu özellik polimer çalışmalarında, yeni malzemeler ararken, mevcut malzemelerin etkinliğini iyileştirirken ve ürünlerin maliyetlerini düşürürken önemlidir.

Uygulama notunu indirin

LiveTrack ile gerçek zamanlı
olarak odağı koruyun

inVia mikroskobu LiveTrack™ otomatik odak izleme teknolojisini kullanarak çok çeşitli yüksekliklere sahip numunelerden gerçek zamanlı, doğru ve tekrarlanabilir spektrum ve topografi elde eder. Ön taramaya gerek kalmadan düz olmayan, kavisli veya pürüzlü yüzeylerin çarpıcı 3 boyutlu görüntülerini oluşturun. Bir örnek görmek için videoyu izleyin.

Daha fazlasını öğrenmek istiyor musunuz?

Yerel temsilciniz sorularınız konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Onlarla bir form doldurarak veya bir e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

En son haberleri alın

Doğrudan posta kutunuza gelen e-postalar ile en son yeniliklerimiz, haberlerimiz, uygulamalarımız ve piyasaya çıkan ürünlerimiz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olun.

Üye olun

Karşıdan indirmeler: inVia Raman mikroskobu

Teknik özellikler

Tam bir otomasyon ve odak izleme teknolojisine sahip, amiral gemisi inVia Qontor sisteminden, giriş seviyesindeki inVia Basis sistemine, inVia mikroskobunun üç modeli mevcuttur.

Parametre

Değer
Dalga boyu aralığı200 nm - 2200 nm
Desteklenen lazerler229 nm - 1064 nm
Spektral çözünürlük0,3 cm-1 (FWHM)
Genellikle gerekli olan en yüksek: 1 cm-1
Kararlılık< ±0.01 cm-1Tekrar ölçümlerinin ardından, eğriye uydurulmuş Si 520 cm-1 bandının merkez frekansındaki değişim. 1 cm-1 veya daha yüksek spektral çözünürlük kullanılarak elde edildi
Düşük dalga sayısı kesme5 cm-1Genellikle gerekli olan en düşük: 100 cm-1
Yüksek dalga sayısı kesme30.000 cm-1Standart: 4.000 cm-1
Uzaysal çözünürlük (enine)0,25 µmStandart: 1 µm
Uzaysal çözünürlük (eksenel)< 1 µmStandart: < 2 µm. Objektif ve lazere bağlıdır
Detektör boyutu (standart)1024 piksel × 256 pikselDiğer seçenekler mevcuttur
Detektör çalışma sıcaklığı-70 °C
Rayleigh filtreleri desteklenirSınırsızOtomatik montajda dört adede kadar filtre seti. Kullanıcı tarafından değiştirilebilen, hassas bir şekilde konumlandırılan kinematik montaj parçaları tarafından desteklenen sınırsız sayıda ek filtre seti
Desteklenen lazer sayısıSınırsızStandart olarak bir. 4 adetten fazla ek lazerin optik bir tablaya monte edilmesi gerekir
Windows PC kontrollüEn son teknik özellikli Windows® PCPC iş istasyonu, monitör, klavye ve trackball (iztopu) içerir
Besleme voltajı110 V AC - 240 V AC +10% -15%
Besleme frekansı50 Hz veya 60 Hz
Tipik güç tüketimi (spektrometre)150 W
Derinlik (çift lazerli sistemler)930 mmÇift lazer taban plakası
Derinlik (üç lazerli sistemler)1116 mmÜç lazer taban plakası
Derinlik (kompakt)610 mmÜç lazere kadar (lazer tipine bağlı)
Tipik kütle (lazerler hariç)90 kg

Numune görüntüleme

inVia BasisinVia ReflexinVia Qontor
Üç boyutlu görüntüleme (binoküler göz mercekleri)
Ezberlenmiş ve otomatik toplama sonrası görüntüleme-
Yazılım mikroskobu kontrolü-
Otomatik beyaz ışık/Raman değiştirme-
Otomatik verili beyaz ışık kaydetme-
Birleşik beyaz ışık ve lazer video görüntüleme-
Beyaz ışık otomatik-odak (LiveTrack)--

Raman veri toplama

inVia BasisinVia ReflexinVia Qontor
Otomatik ölçüm kuyrukları
Otomatik odak izleme (LiveTrack)--

Hizalama ve performans kontrolü

inVia BasisinVia ReflexinVia Qontor
Dahili neon dalga boyu kalibrasyon kaynağı-
Otomatik kalibrasyon için dahili referans standartları-
Otomatik Raman kalibrasyon düzeltme (hızlı kalibrasyon)
Lazer otomatik hizalama
Raman sinyali otomatik hizalama
Performans kontrolü-

İşaret Açıklamaları

- uygulanabilir değil■ seçenek▲ dahil edilmiştir